DSC09970

Fenomenální klavírista Pavel Vondráček na svém debutovém turné

Love Stories Tour 2020

Klavírní hudba plná překrásných melodií, smutku i radosti. To nejlepší z moderní i klasické hudby v podání úžasného mladého pianisty a skladatele.

Jedinečná a nezapomenutelná tour mladého českého klavíristy a skladatele Pavla Vondráčka se v roce 2020 uskuteční v 11 městech České republiky. V úchvatném komorním prostředí zazní skladby z umělcova nejnovějšího alba, ale také hudba z alba předchozího, hudba převzatá či skladby klasických skladatelů.

Díky překrásně zpracovaným vizuálním prvkům včetně osvětlení a svíček zažijete nezapomenutelný večer. Pečlivě připravený program nabízí dostatek krásy moderních melodií i bravury klasické hudby, dostatek intimity i virtuozity. V podání Pavla a jeho hostů zazní to nejlepší z klavírní hudby na jednom koncertě a přenesete se do říše fantazie.

Recenzentka koncertu v překrásném klášteře v Teplé zmínila: „Dlouhý a nadšený potlesk následoval skladbu Fantaisie Impromptu od Fryderyka Chopina, která ve Vondráčkově interpretaci dává vyniknout nejen technickým pasážím, ale především také prostřednímu intimnímu tématu. Zážitek ze skladby byl ještě umocněn promyšleným osvětlením a efekty, které budou po celé turné zkrášlovat Vondráčkova pódia.

Vstupenky můžete zakoupit:

Ostrava

14. 9. 2020

Komorní klub Hrabůvka, Ostrava

O interpretovi

Pavel Vondráček zaslouženě patří mezi nejtalentovanější české klavíristy nové generace. Na klavír začal hrát ve 3 letech a mnoho let navštěvoval hodiny klasické hudby. Až ve svých 13 letech objevil skrytou vášeň pro skladbu a klavírní improvizaci. Po mnoha vystoupeních vydal v roce 2015 debutové album „Lost in the Wind“, které obsahuje především úpravy populárních písní, ale také výběr z autorových vlastních improvizací. Nedlouho po vydání alba Lost in the Wind nastoupil na nejprestižnější hudební akademii světa Berklee College of Music a složil hudbu k albu „Love Stories“, které vydal až koncem roku 2019. S albem též odstartoval svou klavírní tour velmi úspěšnými koncerty v Poděbradech a Praze. Po úspěchu ve Spojených státech se na podzim vrací domů a představí své album tuzemskému publiku, na jaře příštího roku pak publiku evropskému.

Hudba na albu „Love Stories“ je osobní zpovědí umělce, který právě objevuje první milostné vztahy. Téma lásky je netradičně ztělesněné v čistě instrumentální hudbě a dává posluchači velký prostor k vlastní fantazii. „Publikum se může těšit na zhruba hodinu a půl dlouhý koncert klavírní hudby. Společně s hostujícími klavíristy a houslisty představíme vybrané skladby z mých dvou alb, hudbu Yirumy, Einaudiho, Chopina a dalších. Oproti tradičním recitálům klasické hudby je prostředí koncertu úplně jiné,“ říká. Pavel Vondráček pro svou „Love Stories Tour“ připravil nezapomenutelný program plný překrásné hudby, úžasných hostů, ale také vizuální prožitek.

Vstupenky můžete zakoupit:

Ostrava

14. 9. 2020

Komorní klub Hrabůvka, Ostrava